Antalya’da 4.7 büyüklüğünde deprem! Çevre illerden de hissedildi

Son dakika deprem haberi… Antalya’nın Demre ilçesi açıklarında 4.7 büyüklüğünde deprem oldu.Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre depremin derinliği 35 kilometre olarak ölçüldü. Depremin merkez üssünün kıyıdan yaklaşık 19 kilometre uzaklıkta olduğu belirlendi.

Kandilli Rasathanesi verilerine göre ise depremin büyüklüğü 4.8, derinliği ise 26.8 kilometre olarak tespit edildi.

AFAD’DAN AÇIKLAMA

AFAD’ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Akdeniz’de, Antalya ilimizin Demre ilçesi açıklarında saat 16.55’te meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız” denildi.

ÇEVRE İL VE İLÇELERDE DE HİSSEDİLDİ

Saat 16.55’te Antalya’nın Demre ilçesinin 19.08 kilometre açığında, 35.12 kilometre derinlikte kaydedilen deprem çevre iller, Demre ve Finike ilçelerinin yanı sıra çevre ilçeler ile kent merkezinde de hissedildi.

Deprem ilk belirlemelere göre herhangi bir zarara neden olmadı.

BAKAN YERLİKAYA’DAN AÇIKLAMA

X hesabından paylaşım yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Antalya, Demre’de 4,7 büyüklüğünde meydana gelen depremde AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri derhal saha taramalarına başlamıştır. An itibari ile olumsuz bir durum yoktur.” ifadelerini kullandı. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x